Naujienos


Unikaliai greita, didelio tikslumo matavimo sistema Lietuvoje

Kartu su mūsų partneriu NIKON METROLOGY instaliavome NEXIV VMZ-S video matavimo sistemą aukštųjų technologijų įmonėje.

Daugiau informacijos čia

Mikroskopų instaliacija STEAM centre

Atviros prieigos centre paruošėme 16 Nikon mikroskopų būsimų tyrėjų žinių gilinimui. 

Mūsų komandos sukurti treniruokliai (Eik, Eik midi ir Eik mini)

Norime pasidalinti apie mūsų komandos sukurtus treniruoklius (Eik, Eik midi ir Eik mini), kurie sulaukė medicinos ir sveikatos specialistų pripažinimo bei jau daugiau kaip 6 metus aktyviai ir sėkmingai naudojami „Vildoma“ kolektyvo įkurtoje ir remiamoje neįgaliųjų fizinio aktyvumo įstaigoje VšĮ Centre „Eik“.
 
Treniruokliai skirti įvairaus amžiaus žmonėms, patiriantiems judėjimo negalią po ligų, traumų ar sergant cerebriniu paralyžiumi nuo gimimo, lavinti judesius, liemens kontrolę, pusiausvyros, koordinacijos laikymo gebėjimus ar net eiseną. Lankydami profesionalių kineziterapeutų vedamus fizinio aktyvumo ir sveikatinimo užsiėmimus vaikai ir suaugusieji džiaugiasi sustiprėjusia sveikata, besiplečiančiomis fizinių gebėjimų ribomis, didėjančiu fiziniu aktyvumu bei pozityvios integracijos į socialinį ir visuomeninį gyvenimą galimybėmis.
 
Džiaugiamės kasdieniais Centro „Eik“ pasiekimais mūsų sukurtais treniruokliais padedant žmonėms su negalia bei abipusiu bendradarbiavimu vykdant tolesnes kasdienes veiklas.

Partnerių produktų naujovės

Dalinamės mūsų partnerių produktų naujovėmis.

 

Thermo Fisher Scienfific paskelbė apie 2-os kartos populiariausio modelio versiją - Glacios 2 Cryo-TEM.

https://www.thermofisher.com/lt/en/home/electron-microscopy/products/transmission-electron-microscopes/glacios-cryo-tem.html?EmailName=MSD_LS_TM_EM_WBN_2210_C06127_P688500_Glacios2-PE&cid=cmp-06127-r8v0&cta=icon-link_3&en=msd_ls_tm_em_wbn_2210_c06127_p688500_glacios2-pe

Gamintojas tęsia savo lyderystę kriogeninės elektroninės mikroskopijos (Cryo-EM) įrangos kūrimo srityje. Šią įrangą sėkmingai naudoja ir Vilniaus universiteto mokslininkai (Baltymų-nukleorūgščių sąveikos tyrimų skyrius) baltymų trimačių struktūrų tyrimams.

 

LiCOR pristato naują LI-7825 CO2 izotopų pėdsakų dujų analizatorių.

https://www.licor.com/env/products/trace_gas/LI-7825

Matuokite  CO2 izotopus laboratorijoje arba lauke.

LI-7825 CO2 izotopų analizatorius labai tiksliai ir stabiliai matuoja keturis gausiausius CO2 dujų izotopologus δ13C, δ18O ir δ17O ore. Tai leidžia tiksliai identifikuoti CO2 šaltinius, ekosistemos anglies apytaką ir pan.

 

Pfeiffer Vacuum naujas SmartVane rotacinis siurblys.

https://group.pfeiffer-vacuum.com/en/press/press-releases/pfeiffer-vacuum-introduces-the-new-smartvane-rotary-vane-pump-for-mass-spectrometry/

 SmartVane yra tylesnis nei kiti tokio tipo siurbliai bei pasižymi kompaktišku dizainu dėl ko jį lengva integruoti į jau esamas sistemas. Siurblys turi integruotą energiją taupantį variklį su budėjimo funkcija. Mažas energijos suvartojimas automatiškai sumažina eksploatavimo išlaidas ir CO2 pėdsaką.

Naujos meteorologinės stotelės paruošimas darbui

Mūsų biure vyksta Ahlborn Meß- und Regelungstechnik GmbH meteorologinės stotelės paruošimas darbui.

Ne tik tobuliname savo žinias konferencijose ir seminaruose, bet taikome jau sukauptas žinias kasdieninėje veikloje.

Daugiau informacijos apie tokio pobūdžio matavimams skirtus prietaisus galite rasti mūsų partnerio puslapyje https://www.ahlborn.com/en_UK/products/meteorology.

Mūsų partnerių vizitas Lietuvos lazerių įmonėse

Ophir Photonics - An MKS brand atstovai liko nustebinti ir sužavėti Lietuvos lazerių pramonės aukštu lygiu.
 
Šio vizito metu aplankėme mokslininkų bendruomenę bei įmones įsikūrusias Vilniuje. Dėkojame skyrusiems laiko šiems susitikimams.

Nauja mokomoji laboratorija Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje

Prisidėjome prie naujos mokomosios laboratorijos įrengimo Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.

Kartu su savo partneriu GUNT (G.U.N.T. Gerätebau GmbH) atlikome mokymo įrangos instaliaciją bei mokymus.

Mūsų partneris įvertino Lietuvos mokslininkų aukštą lygį

Įvertinęs aukštą Lietuvos mokslininkų lygį, mūsų partneris  prisidėjo prie mokslo Lietuvoje, padovanodamas kelis lazerio galios sensorius mokslininkų laboratorijoms.

Vienas iš jų bus naudojamas Fizinių ir technologijos mokslų centre, Lazerinių technologijų skyriuje (Dr. Paulius Gečys), o kitas Vilniaus Universitete, Lazerinių tyrimų centre (Dr. Julius Vengelis).

Linkime mokslininkams sėkmės tolimesniuose jų darbuose!

„Ką Pasėsi... 2022“

UAB Vildoma kovo 31 – balandžio 2 dienomis dalyvavo VDU Žemės ūkio akademijos organizuojamoje parodoje.

Parodoje besidomintiems lankytojams pristatėme žemės ūkio mokslams skirtą įrangą.

Jei nespėjote sudalyvauti šioje parodoje, tačiau jus domina tokio tipo įranga, kviečiame jus pasižiūrėti trumpą įrangos pristatymą žemiau, o kilus klausimams kreiptis mūsų kontaktuose nurodytu el.paštu.

Latvijos universitete įdiegta pažangi įranga medžiagotyrai

Latvijos universitete (LU), Kieto kūno fizikos institute sėkmingai instaliuotas HELIOS UX G5 SEM+FIB (gamintojas – Thermo Fischer Scientific) – skenuojantis elektroninis mikroskopas su jonų patranka.

Prietaisas skirtas subnanometrinei mėginių analizei. Jonų patranka leidžia paviršius tinkamai apdoroti, atidengti gilesnius sluoksnius ir iš mėginio išpjauti pavyzdį tolimesniems transmisinės elektroninės mikroskopijos (TEM) tyrimams.

LU įsirengė specialias patalpas mikroskopui. Konsultacijomis ir matavimais aktyviai prisidėjo UAB VILDOMA bei Thermo Fischer Scientific.

Projekto vertė – 1,344 milijonų eurų be PVM.

Instaliuotas unikalus elektroninis mikroskopas

Džiaugiamės prisidėję prie mokslo pažangos Lietuvoje. Technologija, už kurios atradimą ir vystymą mokslininkai 2017 metais apdovanoti chemijos Nobelio premija, jau Lietuvoje. 

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre instaliavome kriogeninį transmisinį elektroninį mikroskopą (Glacios™ Cryo-TEM, gamintojas – Thermo Fisher Scientific) su automatinio mėginių paruošimo sistema (Vitrobot, gamintojas – Thermo Fisher Scientific), tai vienintelė tokia gyvybės mokslų tyrimams pritaikyta sistema Baltijos šalyse.

Sistema apima visą procesą: nuo automatinio mėginių paruošimo (užšaldymo) iki atskirų dalelių analizės arba krio-tomografijos tyrimų.

Gamintojas kelia ypač griežtus darbo aplinkos sąlygų reikalavimus šiai sistemai, tad mes įrengėme darbo patalpas, tame tarpe ir autonominę patalpų vėdinimo bei kondicionavimo sistemą.

Projekto vertė – 2,5 milijonų eurų be PVM.

Tikimės ir toliau bendradarbiaudami su mokslininkais prisidėti prie mokslo pažangos Lietuvoje.